Доступність посилання

Артилерист 93-ї ОМБр ЗСУ «Холодний Яр» стежить за російськими дронами на позиції поблизу Костянтинівки Донецької області, 5 липня 2025 року
Артилерист 93-ї ОМБр ЗСУ «Холодний Яр» стежить за російськими дронами на позиції поблизу Костянтинівки Донецької області, 5 липня 2025 року

Live Війна Росії проти України. Усі новини на цей час

Радіо Свобода розпочало вести цей блог 24 лютого 2022 року. День за днем ми розповідаємо, як Україна чинить відсіч повномаштабній агресії Росії та про спроби США та країн Європи досягти миру

Президент Азербайджану порадив Україні «не миритися з окупацією»

Президент Азербайджану Ільгам Алієв порадив Україні «не миритися» з російською окупацією її територій з боку Росії – про це він сказав на медіафорумі в місті Шуша, відповідаючи на питання українського журналіста Дмитра Гордона.

Алієв провів паралелі між ситуацією Азербайджану, частину території якого – Нагірний Карабах і прилеглі райони – Баку не контролював близько 30 років. Зрештою Азербайджан збройним шляхом в 2023 році встановив контроль над Карабахом, який залишило практично все його вірменське населення.

«За роки переговорного процесу – а я брав участь у ньому з кінця 2003 року – за 17 років, було дуже багато пропозицій, дуже багато зустрічей. Було дуже багато меседжів про те, що треба змиритися з реаліями. І потім ми вирішили, що ми створимо нові реалії, і ви будете миритися з ними», – заявив президент Азербайджану.

Відтак Алієв порадив «ніколи не погоджуватися на окупацію».

Азербайджан офіційно виступає на підтримку територіальної цілісності України.

Раніше в Баку висловлювали невдоволення висловлюваннями міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, який, говорячи про можливе мирне врегулювання в Україні, також проводив паралелі між окупованими Росією українськими територіями і Карабахом. Баку обурився тим, що назвав Карабах спірним регіоном.

Крім того, виступаючи в Шуші, Алієв заявив, що Азербайджан готує документи для подачі в міжнародні судові інстанції у зв’язку з катастрофою літака авіакомпанії AZAL у грудні минулого року.

Зеленський повідомив про роботу над черговим обміном полоненими

Обговорення обмінів із російською стороною тривають, заявив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 19 липня.

«Продовжуємо виконувати домовленості минулої зустрічі в Стамбулі. Зараз команда працює ще над одним обміном», – заявив він.

За словами президента, секретар Ради національної безпеки і оборони Рустем Умєров доповів йому, що запропонував російській стороні наступну зустріч на наступному тижні:

«Переговорну динаміку треба збільшувати. Треба робити все, щоб досягти припинення вогню. І російській стороні треба перестати ховатися від рішень. Обмін полонених. Повернення дітей. Припинення вбивств».

Також голова держави закликав російську сторону до зустрічі на рівні лідерів, щоб забезпечити тривалий мир. Україна, за його словами, готова до такої зустрічі.

Україна й Росія провели черговий обмін військовополоненими 4 липня.

2 червня делегації України і РФ домовилися у Стамбулі про нові обміни полоненими. Як повідомив міністр оборони Рустем Умєров, є домовленість зосередитися на конкретних категоріях, а не на цифрах: про обмін «всіх на всіх» важкопоранених і тяжкохворих військовополонених, друга категорія –це молоді солдати, яким від 18 до 25 років. Також була домовленість про повернення 6000 тіл загиблих солдатів.

Шмигаль обговорив із Федоровим масштабування рішень для протидії «Шахедам»

Новопризначений міністр оборони Денис Шмигаль провів зустріч із міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим, повідомили сторони 19 липня.

За словами Шмигаля, розмова концентрувалася на масштабуванні технологій, які вже довели свою ефективність на полі бою, в тому числі дронів-перехоплювачів:

«Ця технологія зробила неймовірний прорив, і кількість успішних збиттів «шахедів» щомісяця стрімко зростає. Важливо знаходити та швидко масштабувати антишахедні рішення. Це завдання, яке поставив Президент».

Також, додає голова Міноборони, учасники зустрічі говорили про виробництво зброї та запуск нових рішень, які можуть змінити ситуацію на фронті.

«Працюємо над дерегуляцією у сфері передачі та списання дронів, аби військові отримували необхідне без зайвої бюрократії», – зазначив Шмигаль.

Федоров також повідомив про першу зустріч зі Шмигалем після його призначення на цю посаду: «обговорили нову стратегію розвитку оборонних інновацій». Він зазначив, що урядовці обговорили, поміж іншого, розвиток системи «Армія дронів.Бонус» та ухвалення рішень щодо оборони на основі «якісних даних».

Напередодні президент України Володимир Зеленський доручив новопризначеному міністру оборони Денису Шмигалю «терміново» укласти всі контракти щодо дронів, потрібних Силам оборони України.

Лисак: через російську атаку на Павлоград є загиблий і поранений

У кількох населених пунктах Дніпропетровської області є постраждалі внаслідок російських обстрілів протягом дня, заявив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак 19 липня.

Зокрема, у Васильківській громаді Синельниківського району, де раніше було відомо про двох загиблих, є четверо постраждалих, вони госпіталізовані.

За даними Лисака, пожежу внаслідок удару ліквідували. Також пошкоджені каплиця, магазин та лінія електропередач.

«У Павлограді через масовану атаку, за уточненими даними, загинув 68-річний чоловік. Ще один, 24 років, постраждав. Він лікуватиметься амбулаторно», – заявив голова ОВА.

Також російська армія атакувала Нікопольський район безпілотниками та артилерією.

«Постраждав 73-річний чоловік. Він госпіталізований. Понівечені 2 підприємства, соціальний та медичний заклади, зупинка транспорту, 3 приватні будинки, 4 господарські споруди, теплиця, трактор. Сталося кілька пожеж», – додав Лисак.

Раніше голова області повідомляв про двох загиблих через російську ракетну атаку по Васильківській громаді на Дніпропетровщині.

В Одесі, Павлограді, Шостці місцева влада повідомила про нічну масовану атаку РФ. В Одесі через атаку РФ ударними безпілотниками було пошкодження багатоквартирних житлових будинків – загинула людина, шестеро поранених. Павлоград, за даними ОВА, вночі зазнав наймасовішої атаки, а Шостку атаку російські дрони масовано атакували майже протягом чотирьох годин.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

МАГАТЕ та Міненерго повідомили причину диму поблизу Запорізької АЕС

Дим у районі окупованої Запорізької атомної електростанції спричинила лісова пожежа, небезпеки для станції немає, заявило Міжнародне агентство атомної енергії 19 липня.

За повідомленням, відповідну заяву зробив генеральний директор агентства Рафаель Маріано Ґроссі.

«Команда МАГАТЕ на ЗАЕС доповідає, що бачить дим, спричинений лісовою пожежею на безпечній відстані від ставнції, без поточних загроз для ядерної безпеки», – йдеться в його коментарі.

Міністерство енергетики також прокоментувало ситуацію, заявивши, що лінії електропередачі, які з’єднують Запорізьку АЕС з енергосистемою України, працюють стабільно та забезпечують «надійне зовнішнє живлення станції для забезпечення радіаційної безпеки».

Водночас міністерка Світлана Гринчук заявила, що дії російських окупантів навколо станції раніше призводили до пошкодження ліній електропередачі, вона вже дев’ять разів перебувала в стані блекауту.

«Попри окупацію об’єкта Росією, Україна продовжує виконувати свої зобов’язання, зокрема щодо ядерної безпеки, і забезпечує електропостачання ЗАЕС за рахунок потужностей об’єднаної української енергосистеми», – йдеться в повідомленні Міненерго.

Раніше в соцмережах поширилися повідомленні про дим у районі Запорізької АЕС та окупованого міста-супутника Енергодара.

Запорізька АЕС – найбільша атомна електростанція Європи. Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС на початку березня 2022 року.

Територія станції періодично зазнає обстрілів, в яких Україна і Росія звинувачують одна одну. Українська сторона час від часу заявляє, що Запорізька атомна електростанція опиняється на межі блекауту через російські обстріли і як наслідок пошкодження ліній живлення. Також Київ заявляв, що російська армія використовувала ЗАЕС для зберігання військової техніки і дислокації своїх військовослужбовців.

Сибіга пропонує Росії депортувати українців напряму через кордон, а не через Грузію

Росія використовує депортацію громадян України через Грузію як інструмент тиску, вважає міністр закордонних справ Андрій Сибіга. Відповідну заяву він зробив 19 липня.

Сибіга запропонував Росії транспортувати цих людей безпосередньо до українського кордону. За його спостереженнями, з червня Росія значно збільшила кількість депортованих українських громадян, здебільшого колишніх ув’язнених, до кордону з Грузією.

«Унаслідок цього десятки людей, багато з яких не мають належних документів, застрягли в транзитній зоні. Українські консули активно працюють над тим, щоб надати цим особам документи та забезпечити їхній транзит до України через Молдову», – заявив міністр.

Він зазначив, що 43 громадянина вже вдалося евакуювати цим шляхом, серед них – колишній політв’язень Андрій Коломієць. Водночас багато громадян України «досі перебувають у складних умовах на кордоні».

За словами міністра, Україна співпрацює з грузинською та молдовською сторонами, щоб повернути решту своїх громадян. Але немає жодної гарантії, що Росія не збільшить кількість депортованих.

«Щоб уникнути подальших ускладнень, ми публічно пропонуємо Росії передавати цих українських громадян безпосередньо на кордон з Україною. Ми готові їх там прийняти. Є відповідні ділянки кордону, де це можна зробити. Ми передаємо цю пропозицію напряму, а також через міжнародні організації офіційними каналами», – додав голова МЗС.

Раніше 19 липня президент Володимир Зеленський розповів, що Сибіга доповів на нараді про ситуацію в прикордонні між Росією та Грузією, де громадян України «фактично «викидають» із російської території без документів та попередження як України, так і грузинської сторони». Сере них – українці, яких випускають із тюрем і таборів на контрольованій Росією території.

Зеленський посмертно нагородив підлітків, вбитих російськими окупантами в Бердянську

Президент Володимир Зеленський підписав указ про посмертне нагородження орденом Свободи Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова, загиблих у Бердянську – відповідний документ оприлюднив сайт президента 19 липня.

Указ передбачає нагородження школярів «за громадянську мужність, патріотизм, самовіддане відстоювання суверенітету та незалежності Української держави».

Тігран Оганнісян вчився в Бердянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 7, Микита Ханганов – у Бердянській загальноосвітній школі № 1.

Офіс президента прокоментував нагородження, вказавши на те, що після окупації Бердянська підлітки залишилися в місті. Обидва не приховували своєї проукраїнської позиції, за що зазнавали тиску. За даними ОП, Оганнісяна російські окупанти катували, в тому числі електрошоком, проти Ханганова готували справу й планували засудити до 20 років увʼязнення.

«Після двох років із моменту вбивства окупанти так і не віддали тіла вбитих Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова рідним», – додає пресслужба.

У червні 2023 року стало відомо, що двоє підлітків в окупованому Бердянську – Тігран Оганнісян і Микита Ханганов – були вбиті пострілами снайперів. Про це в ефірі програми Радіо Свобода «Свобода Live» розповіла співзасновниця Медійної ініціативи за права людини, координаторка напрямку «Війна і правосуддя» Ольга Решетилова. Згодом окупаційна влада міста Бердянська Запорізької області підтвердила вбивство підлітків, яких назвала «проукраїнськими терористами».

Раніше підлітки отримали звинувачення від Слідчого комітету Російської Федерації про нібито «готування диверсії» на залізниці. Їм інкримінували статтю, яка передбачає від 10 до 20 років ув’язнення.

За даними правозахисників, Тіграна Оганнісяна п’ять днів жорстоко допитували і катували. Від підлітка вимагали зізнатися у готуванні диверсії, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Він наголошував, що російська сторона відмовляється повернути тіла загиблих хлопців їхнім батькам або українській стороні. В липні 2024 року Лубінець звернувся до Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ), щоб вони надали можливість родинам поховати дітей.

У жовтні 2024 року адвокат родини Тіграна Оганнісяна розповів «Новинам Приазов’я», що окупаційна влада, ймовірно, таємно поховала підлітків влітку того року.

Прокуратура: російський дрон вдарив по автомобілю в Куп’янську, троє поранених

Російська армія атакувала цивільний автомобіль у Куп’янську, повідомляє Харківська обласна прокуратура 19 липня.

Відомство уточнює, що російський FPV-дрон атакував автомобіль у місті вранці в суботу.

«Внаслідок атаки троє чоловіків віком 45, 59 та 73 років отримали поранення. Наразі їм надається необхідна медична допомога», – йдеться в повідомленні.

Удар також пошкодив транспортний засіб.

Прокуратура додає, що правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею про воєнний злочин.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Стефанчук підтвердив, що у Раді обговорюють дозвіл чоловікам до 25 років виїжджати за кордон

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підтвердив, що у парламенті обговорюють ініціативу, щоб дозволити чоловікам віком від 18 до 25 років виїжджати за кордон.

«Український парламент – це 398 станом на зараз людей, наділених правом законодавчої ініціативи. Ініціатив у парламенті дуже багато. Я знаю, що ця тема проговорюється, в тому числі на спеціальному комітеті… Знаю, що такі ідеї є. Те, до якої думки вони прийдуть, це теж для мене важливо», – сказав Стефанчук, якого цитує канал «Ми – Україна».

За його словами, чоловіки у віці 18-25 років не підлягають мобілізації, але не мають можливості реалізовувати низку своїх прав.

«Тому ми повинні знайти механізм для того, щоб дати можливість реалізуватися їм у всіх цим правах. Який механізм буде знайдений – я буду чекати від комітету. Окремі члени комітети працюють над лібералізацією», – додав спікер.

Наприкінці травня народний депутат України від фракції «Слуга народу», член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявив, що в парламенті працюють над тим, що підвищити до 23-24 років межу для дозволу на виїзд молодих чоловіків за кордон.

Після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого було запроваджено воєнний стан і оголошено загальну мобілізацію. Більшості чоловіків віком від 18 до 60 років заборонено виїжджати за кордон.

ОВА: через масовану атаку РФ в Павлограді пошкоджені дев’ять багатоповерхівок

Через масовану атаку в Павлограді пошкоджені дев’ять багатоповерхівок, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

Також, за його словами, у місті пошкоджені приватна оселя та навчальний заклад.

За даними Повітряних сил ЗСУ, у ніч на 19 липня війська РФ атакували Україну 344 дронами та 35 ракетами різних типів. Українські військові знешкодили 344 дронів та ракет.

Зокрема, Павлоград, за даними ОВА, вночі зазнав наймасовішої атаки ракетами та дронами.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Глава Пентагону та генсек НАТО в понеділок візьмуть участь у зустрічі «Рамштайн»

Чергове засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» відбудеться у понеділок, 21 липня.

«У понеділок Велика Британія та Німеччина проведуть чергову зустріч Контактної групи з питань оборони України, до якої приєднаються генсекретар НАТО Марк Рютте та міністр оборони Піт Геґсет, а також десятки країн Альянсу та партнерів», – йдеться в повідомленні делегації Великої Британії при НАТО, опублікованому 18 липня.

У НАТО також підтвердили участь у засіданні Марка Рютте.

Засідання відбудеться у онлайн-режимі.

Контактної групи з питань оборони України через тиждень після того, як 14 липня президент США Дональд Трамп заявив під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рютте, що планує надати Україні зброю на «мільярди доларів», яку закупить НАТО. Він назвав системи протиповітряної оборони Patriot серед військового обладнання, яке планується надати Україні.

Водночас Трамп зазначив, що «незадоволений» політикою Росії, яка останнім часом посилила повітряні атаки на Україну. Він повідомив, що США планують запровадити 100-відсоткові вторинні мита, якщо мирна угода не буде досягнута протягом 50 днів. У Європі привітали цю заяву, але вважають, що 50 днів – це дуже багато.

У Кремлі заявили, що обіцянка Трампа підвищити тарифи та надіслати зброю Україні була сприйнята «не як сигнал до миру, а як сигнал до продовження війни».

Попереднє засідання «Рамштайну», скликане Британією і Німеччиною, відбулося 4 червня в у штаб-квартирі НАТО за участі міністра оборони України Рустема Умєрова. На ньому вперше не було очільника оборонного відомства США.

Після цього Геґсет заявив, що Сполучені Штати були представлені на «Рамштайні», хоча там і не було голови Пентагону.

Після доповіді Сибіги Зеленський анонсував нараду з послами щодо подальших відносин із США

Після доповіді міністра закордонних справ України Андрія Сибіги президент України Володимир Зеленський анонсував нараду з послами, зокрема, щодо подальших відносин із США.

«Міністр доповів про домовленості зі Сполученими Штатами, які зараз у роботі. Хороша динаміка, розраховуємо на результати й зміцнення нашої співпраці з Америкою. Готуємо на цей понеділок у форматі наради з послами визначення пріоритетів, зокрема, щодо подальших відносин із США», – написав він у телеграмі.

Після схвалення ЄС 18-го пакету санкцій Зеленський повідомив про роботу із країнами Європи поза Євросоюзом, щоб вони приєдналися до відповідних санкційних режимів.

«Також міністр доповів про ситуацію в прикордонні між Росією та Грузією щодо громадян України, яких фактично «викидають» із російської території без документів та попередження як України, так і грузинської сторони. Зокрема, це українці, яких росіяни випускають із тюрем і таборів на контрольованій Росією території. Українські дипломати займаються організацією транзиту цих громадян нашої держави в Україну», – додав президент.

17 липня Зеленський заявив, що поки триває погодження кандидатури Ольги Стефанішиної на посаду посла України в США, вона працюватиме в статусі спеціальної уповноваженої президента з питань розвитку співробітництва зі США.

Стрілянина, блекаути та дрони біля ЗАЕС: Росія «підвищує градус напруженості»?

Експерти міжнародного агентства з атомної енергії в ніч на 13 липня почули сотні пострілів поблизу Запорізької атомної електростанції. Про це МАГАТЕ повідомило у звіті. Тим часом окупаційна влада Енергодару, міста-супутника ЗАЕС, повідомила про атаку дронів на будівлю міської ради.

Що зараз відбувається на найбільшій атомній станції Європи?

Чому АЕС періодично опиняється під загрозою аварій?

Та чи відмовилася Росія від планів приєднати захоплене підприємство до своєї енергомережі?

Про все це дізнавався проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя». Читайте і дивіться за лінком

Війська РФ вдарили ракетою по Дніпропетровщині, є загиблі – ОВА

Російські війська вдарили ракетою по Васильківській громаді на Дніпропетровщині, є загиблі, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

«Потрощені амбулаторія, школа та заклад культури. Понівечені приватні будинки. Зайнялися авто. На жаль, є й загиблі. За попередньою інформацією, їх двоє», – написав він у телеграмі.

Наслідки атаки ще уточнюються.

За даними Повітряних сил ЗСУ, у ніч на 19 липня війська РФ атакували Україну 344 дронами та 35 ракетами різних типів. Українські військові знешкодили 344 дронів та ракет.

В Одесі, Павлограді, Шостці місцева влада повідомила про нічну масовану атаку РФ. В Одесі через атаку РФ ударними безпілотниками було пошкодження багатоквартирних житлових будинків – загинула людина, шестеро поранених. Павлоград, за даними ОВА, вночі зазнав наймасовішої атаки, а Шостку атаку російські дрони масовано атакували майже протягом чотирьох годин.

Філашкін: через атаки РФ минулої доби у Костянтинівці загинули п’ятеро людей

Через російські атаки минулої доби у Костянтинівці загинули п’ятеро людей, ще троє – поранені, повідомив голова обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.

За його словами, у місті пошкоджені 36 приватних будинків, багатоповерхівка, адмінбудівля, два соціальні заклади, склад, дві автівки і два газогони.

Філашкін повідомив, що загалом минулої доби в області дев’ятеро людей зазнали поранень через атаки РФ.

«Покровський район. У Родинському поранено 3 людини, пошкоджено авто.
Краматорський район. У Лимані поранено людину, пошкоджено багатоповерхівку, приватний будинок і господарчу споруду. У Райському Дружківської громади загинула людина і 2 поранені, пошкоджено 8 будинків», – написав він у телеграмі.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

ОВА: війська РФ завдали удару шістьма КАБами по Шосткинській громаді, є влучання

Російські війська завдали удару шістьма керованими авіабомбами по Шосткинській громаді, є влучання, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Григоров.

«Після 10:00 ворог повторно атакував Шосткинську громаду – шістьма керованими авіабомбами.Зафіксовано прицільне влучання. Здійнялася пожежа», – написав він у телеграмі.

За попередніми даними, жертв і постраждалих немає.

Як повідомляли в ОВА раніше, вночі 19 липня російські ударні дрони майже протягом чотирьох годин атакували Шостку, внаслідок атаки зруйновані об’єкти цивільної інфраструктури.

В останні дні російські війська посилили свої атаки Шостки на Сумщині.

Україна отримала більшу частину з обіцяних 49 танків Abrams – Австралія

Уряд Австралії заявив, що поставив танки M1A1 Abrams в Україну в рамках пакету допомоги на суму 245 мільйонів австралійських доларів (160 мільйонів доларів США).

Як повідомляє пресслужба австралійського оборонного відомства, Україна отримала більшу частину з 49 танків, наданих Австралією, а решта буде доставлена в найближчі місяці.

«Танки M1A1 Abrams зроблять значний внесок у боротьбу України проти незаконного та аморального вторгнення Росії. Австралія залишається непохитною у своїй підтримці України та прагне справедливого та тривалого миру», – заявив віцепрем’єр-міністр Річард Марлз.

Цей пакет підтримки, вартістю приблизно 245 мільйонів доларів, є частиною допомоги в розмірі 1,5 мільярда доларів (980 мільйонів доларів США), яку Австралія виділила Україні з початку вторгнення РФ.

Також Міноборони країни повідомляє, що у серпні Австралія відправить літак Королівських австралійських ВПС E-7A Wedgetail до Європи, щоб допомогти захистити життєво важливий міжнародний шлях для допомоги Україні.

Як пише Reuters, Австралія, яка є одним з найбільших контрибуторів України поза межами НАТО, постачає допомогу, боєприпаси та оборонне обладнання відтоді, як Москва вторглася до її сусідньої країни в лютому 2022 року.

Канберра також заборонила експорт глинозему та алюмінієвих руд, включаючи боксити, до Росії і ввела санкції проти близько 1000 російських фізичних та юридичних осіб.

Повітряні сили про нічну атаку РФ: ЗСУ знешкодили 344 з 379 дронів та ракет

Українські військові знешкодили 344 дронів та ракет, якими вночі Росія атакувала Україну, повідомляють у телеграмі Повітряні сили ЗСУ.

За повідомленням, протиповітряна оборона збила 208 засобів повітряного нападу – 185 ударних БпЛА типу Shahed, сім балістичних ракет Іскандер-М/KN-23, сім крилатих ракет Іскандер-К та девять крилатих ракет Х-101. Також сім крилатих ракет та 129 дронів-імітаторів не досягли цілей – локаційно втрачені/подавлені РЕБ.

Зафіксовано влучання 5 ракет та 30 ударних БпЛА у 12 локаціях, а також падіння збитих – на 7 локаціях, додають військові.

За даними Повітряних сил ЗСУ, у ніч на 19 липня (із 19.30 18 липня) противник атакував 379 засобами повітряного нападу:

- 344 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів із напрямків: Брянськ, Курськ, Орел, Міллєрово, Шаталово, Приморсько-Ахтарськ, рф (близько 200 – «Шахеди»);

- 12 балістичними ракетами Іскандер-М/KN-23 (пуски із Воронезької, Курської, Ростовської обл., рф, ТОТ Криму);

- 8 крилатими ракетами Іскандер-К (район пусків - Міллєрово, РФ);

- 15 крилатими ракетами Х-101 (із повітряного простору Саратовської області РФ).

В Одесі, Павлограді, Шостці місцева влада повідомила про нічну масовану атаку РФ. В Одесі через атаку РФ ударними безпілотниками було пошкодження багатоквартирних житлових будинків – загинула людина, шестеро поранених. Павлоград, за даними ОВА, вночі зазнав наймасовішої атаки, а Шостку атаку російські дрони масовано атакували майже протягом чотирьох годин.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Спільне виробництво зброї: з якими країнами співпрацює Україна

Україна виробляє зброю спільно уже з десятком західних держав. Формула 2024 року «Купуй в Україні для України», за якою Київ закликав західні столиці інвестувати у виробництво на території України, у 2025-му розширилась до «Будуй з Україною» – з пропозицією зводити заводи у західних країнах, які працюватимуть за ліцензіями українських зброярів.

Першою ініціативу в обох випадках підхопила Данія.

Радіо Свобода зібрало інформацію, хто ще і як саме співпрацює з Україною в оборонній сфері. Читайте і дивіться тут

Генштаб ЗСУ: за добу на фронті було 177 боєзіткнень, майже 50 – на Покровському напрямку

Загалом протягом минулої доби на фронті зафіксовано 177 бойових зіткнень, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

За даними штабу, вчора російській загарбники завдали по території України двох ракетних та 71 авіаційного удару, застосували шість ракет та скинули 101 керовану авіаційну бомбу. Крім цього, залучили для ураження 3843 дрони-камікадзе та здійснили 5825 обстрілів позицій наших військ і населених пунктів, зокрема 98 – із реактивних систем залпового вогню.

Покровський напрямок залишається ділянкою фронту, на якій відбуваються інтенсивні бої. Тут українські захисники зупинили 47 штурмових і наступальних дій агресора в бік населеного пункту Філія та у районах населених пунктів Полтавка, Володимирівка, Миролюбівка, Новоекономічне, Лисівка, Мирноград, Покровськ, Звірове, Новоторецьке, Котлине, Молодецьке, Удачне, Горіхове, Олексіївка.

Російські війська посилили свої атаки на Північно-Слобожанському і Курському напрямках минулої доби відбулося 38 боєзіткнень – минулої доби тут був 21 бій.

На Лиманському напрямку сили РФ продовжують інтенсивні бої – тут загарбники атакували 26 разів, намагаючись просунутися вперед у районах населених пунктів Коровій Яр, Карпівка, Колодязі, Шандриголове, Торське та в бік Серебрянки.

Також противник продовжує атакувати на Південно-Слобожанському, Куп’янському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Новопавлівському, Оріхівському, Придніпровському напрямках. На Гуляйпільському напрямку російських штурмових дій не було.

Покровський напрямок на Донеччині залишається однією з найбільш гарячих ділянок фронту. Протягом останнього року переважно там фіксують найбільшу кількість бойових зіткнень.

Проєкт Радіо Свобода Донбас.Реалії у травні повідомляв, що Росія на Донбасі активізувала наступ одразу на кількох напрямках, прагнучи оточити Костянтинівку – важливий залізничний вузол й опорний пункт української оборони.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG